Zodiak

Znaki zodiaku a poczucie humoru. Kto według astrologii słynie z błyskotliwego dowcipu?

Znaki zodiaku a poczucie humoru. Kto według astrologii słynie z błyskotliwego dowcipu?
Fot. 123RF

Które znaki zodiaki słyną z błyskotliwego dowcipu? Barany i Panny uwielbiają żartować z siebie, a Bliźnięta rozśmieszą każdego. Oto znaki zodiaku, które według astrologii charakteryzują się beztroskim stylem bycia, inteligentnym poczuciem humoru i ciętym językiem. 

Baran 21.03-20.04

Spontaniczny Baran ma specyficzne poczucie humoru i rzadko gryzie się w język. Potrafi żartować ze wszystkiego i z wszystkich, za to jest przewrażliwiony na własnym punkcie. Jego żarty są dosadne i rubaszne, ale towarzystwo jest mu w stanie wiele wybaczyć. Jego szczerość i bezceremonialność są wpisane w jego charakter.  

 

Byk 21.04 - 20.05

Byk ma wrodzoną umiejętność cieszenia się życiem i czerpania przyjemności ze wszystkiego, co go spotyka. Uwielbia towarzystwo ludzi i zależy mu na ich dobrym samopoczuciu. Chętnie zaprasza gości, lubi biesiady, bale przebierańców, karaoke i inne zabawy, które wszystkim poprawiają nastrój.

Bliźnięta 21.05 - 21.06

Mocną stroną Bliźniąt jest spontaniczność i odwaga. Są kreatywne, radosne i idą na żywioł. W tym teatrze jednego aktora, odnajdują się w roli błazna, potrafiąc rozśmieszyć największego ponuraka. Świetnie sprawdzą się na scenie, w stand-upie. Czas spędzony w ich towarzystwie to na antidotum na wszelkie zmartwienia i smutki. 

 

Rak 22.06 - 22. 07

Rak nie jest typem, który lubi być w centrum zainteresowania sypiąc żartami, czekając na brawa i uznanie. W gronie najbliższych potrafi się otworzyć, ale nie spodziewajmy się po nim ostrego dowcipu poniżej pasa. Jest dobrze wychowany i zbyt nieśmiały na rubaszny dowcip. Będzie opowiadał stare kawały, z których nikt się nie śmieje. 

 

Lew 23.07 - 23.08

Lew jest duszą towarzystwa, a jego obecność sprawia innym wiele radości. To znak, który kocha przyjęcia, rauty i imprezy, a ludzie lgną do niego niczym pszczoły do miodu. Podobnie, jak Baran potrafi żartować z innych i sam z siebie, ale nie dopuści, by stał się obiektem żartów czy kpin innych ludzi. Nigdy nie pozwoli na to, żeby ktokolwiek stracił mu z głowy koronę. 

Panna 24.08 - 23.09

Panna sprawia wrażenie poważnej i skupionej angielskiej guwernantki. Nic bardziej mylnego. Znana z inteligentnego poczucia humoru i ciętego języka potrafi trafnie punktować otaczającą rzeczywistość. Analityczny umysł pomaga jej dostrzegać detale niewidoczne dla innych. Należy jednak pamiętać, że w za jej żartami często stoi wrodzona krytyka i perfekcjonizm. 

 

Waga 24.09 - 23.10

Waga ma na ogół wesołe usposobienie, ale też potrafi pogrążyć się w melancholii, odpłynąć w przeszłość i martwić się o przyszłość. W towarzystwie zachowuje uśmiech, wdzięk i poczucie humoru. Jest skora do zabawy, ma przy tym zdolności oratorskie, aktorskie i nie sposób nie śmiać się z jej żartów.  Nigdy jednak nie wychodzi poza ramy, które można byłoby uznać za niegrzeczne czy pozbawione dobrego smaku. 

Skorpion 24.10 - 22.11

Skorpion to silne indywiduum, które nie mieści się w żadnych ramach. Ma specyficzne poczucie humoru wiedzą wszyscy, którzy go spotkali. Sarkazm i ironia to jego drugie imię, a także tarcza, która chroni go przed innymi. Nie uznaje żadnych świętości ani tematów tabu. Tam, gdzie inni płaczą, on potrafi się śmiać. Wrażliwcy powinni omijać go szerokim łukiem.  

Strzelec 23.11 - 21.12

Strzelec jest uważany za najzabawniejszy znak w całym horoskopie. Jego dziecięca beztroska, spontaniczność i skłonność do żartów to część bogatej osobowości, która wyróżnia go spośród innych. Lubi się wygłupiać, jest gawędziarzem i potrafi śmiać się sam z siebie. Odnajduje się w każdym towarzystwie i z miejsca zyskuje popularność i sympatię otoczenia.

 

Koziorożec 22.12 - 20.01

Koziorożec ma opinię osoby, która bierze życie zbyt serio, mocno stąpa po ziemi i zależy jej jedynie na wysokim statusie społecznym. W życiu prywatnym Koziorożec potrafi być duszą towarzystwa, potrzebuje jedynie czasu, żeby móc się otworzyć. Jest lubiany za inteligentne poczucie humoru i naturalność. On nigdy kogo nie udaje.

Wodnik 21.01-22.02

Wodnik podobnie jak Skorpion uchodzi za indywidualistę. Nie należy może do wesołkowatych ludzi, ale jego czarny humor i nierzadko absurdalne poczucie humoru rodem ze starych filmów, potrafi rozbawić towarzystwo. Nie stroni też od sprośnych żartów, ale robi to w tak zabawny sposób, że nikomu to nie przeszkadza. 

 

Ryby 23.02-21.03

Ryby wolą pływać w odmętach emocji niż silić się na dowcip, ale w sytuacjach towarzyskich są mistrzami ciętej riposty. Cenione są za błyskotliwość, inteligencję i refleks. Są zbyt empatyczne, żeby żartować z innych ludzi. W bliskich relacjach wykorzystują pogodną stronę osobowości, żeby rozładować napiętą atmosferę lub dodać wiatru w skrzydła. 

Więcej na twojstyl.pl

Zobacz również