Mniej widoczne zmarszczki, podniesiony owal twarzy i doskonała jędrność skóry w każdej dekadzie życia: myślisz, że to możliwe tylko w Hollywood? Współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania powszechnie dostępne, a do tego w pełni naturalne. Poznaj biostymulator Karisma.
Czym jest biostymulator?
Biostymulatorami tkankowymi nazywamy preparaty, które podaje się do skóry poprzez iniekcję. Ich głównym celem jest pobudzenie tkanek do podjęcia fizjologicznych procesów regeneracyjnych.
Ludzka skóra zna szereg sposobów na naprawianie tkanek, jednak z biegiem lat, a także pod wpływem chorób, zaburzeń hormonalnych, a nawet stresu czy nieodpowiedniej diety, procesy samonaprawcze przeprowadzane są coraz mniej efektywnie. W pewnym uproszczeniu, biostymulatory tkankowe „przypominają” tkankom, jak skutecznie naprawiać skórę. Dzieje się to za sprawą substancji aktywnych o działaniu funkcjonalnym, których głównym wyróżnikiem jest doskonała przyswajalność i biodostępność. Efektem działania KARISMA jest głęboka przebudowa skóry, poprawa jędrności, gęstości i elastyczności. Po zabiegu zmarszczki, blizny czy rozstępy są widocznie zredukowane. Skóra pacjenta wydaje się bardziej świeża i promienna, a jednocześnie nie zdradza wizyty w gabinecie medycyny estetycznej - wyjaśnia dr Karolina Pazera z Gabinetu Dr Pazera.
Najczęściej w biostymulatorach wykorzystuje się takie składniki, jak kolagen, kwas hialuronowy oraz liczne substancje odżywcze, niezbędne do złożonych procesów wewnątrz tkankowych. Jednym z cieszących się najlepszą opinią wśród specjalistów medycyny estetycznej jest preparat KARISMA.
KARISMA zawiera rekombinowany ludzki kolagen (Rh kolagen), który jest pozyskiwany metodą inżynierii genetycznej wprost z nici jedwabnych. W przeciwieństwie do kolagenu syntetycznego, charakteryzuje się on mniejszym ryzykiem wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Jako lekarz ufam innowacyjnym składnikom, które są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale także skuteczności. Efekty działania KARISMA są widoczne już po pierwszym zabiegu, efekt „uwalnia” się w czasie i pozwala zachować promienny wygląd skóry. Niewątpliwą zaletą Karisma jest to, że zabieg nie wymaga serii powtórzeń i niekończących się wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Zazwyczaj pełna procedura to dwa spotkania + jeden zabieg przypominający - podkreśla dr n. med. Marcin Wiśniowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej z Gabinetu Dr Wiśniowski Chirurgia i Medycyna Estetyczna.
Dogłębne nawilżanie
W preparacie KARISMA znajduje się także najwyższej jakości kwas hialuronowy, który charakteryzuje się wysoką masą cząsteczkową.
Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody. Gdy jego poziom w skórze spada, mamy do czynienia z niedostatecznym nawilżeniem tkanek, czego konsekwencją jest degeneracja włókien kolagenowych, odpowiadających m.in. za gęstość i jędrność skóry. Kwas hialuronowy jest naturalnie syntetyzowany w ludzkim organizmie, jednak z biegiem lat jego produkcja spada. Dlatego jeśli chcemy zachować promienny wygląd i odpowiednią gęstość skóry, wskazane jest korzystanie z możliwości biostymulatorów tkankowych i profesjonalnych preparatów pielęgnacyjnych. Warto podkreślić, że jednym ze składników biostymulatora KARISMA jest również CMC (karboksymetyloceluloza), która działa ochronnie na kwas hialuronowy i przedłuża jego trwałość - wyjaśnia dr Karolina Mołas z Molas Clinic.
Efektami biostymulacji jest naturalny, subtelny lifting, podniesienie owalu twarzy, poprawienie jędrności skóry i redukcja blizn. Zabiegom można poddać się w każdym wieku. U pacjentek młodszych KARISMA jest elementem rozsądnej profilaktyki przeciwstarzeniowej, a u pacjentek starszych ma działanie naprawcze.