Cate Blanchett pojawiła się na pokazie mody Armani Prive. Gwiazda Hollywood kolejny raz przypieczętowała swoje miano niekwestionowanej ikony stylu. Szykowny, wieczorowy kombinezon z kolekcji Armani przełamała klasycznym modelem okularów przeciwsłonecznych. To wielki powrót klasycznego fasonu, który kochały największe gwiazdy kina - na czele z Audrey Hepburn i Jamesem Deanem!
Spis treści
Dwukrotna zdobywczyni Oskara od lat uważa jest za ikonę stylu. Nie bez przyczyny. Cate Blanchett z niezwykłą lekkością i wdziękiem łączy co to najlepsze z ponadczasowej klasyki, ascetycznego minimalizmu i wiktoriańskiego romantyzmu. Tym razem Cate Blanchett zdecydowała się na eklektyczne połączenie, które przywróciło do łask klasyczny model okularów przeciwsłonecznych. Aktorka zestawiła wieczorowy kombinezon zdobiony aplikacją z koralików ze smokingową marynarką. Szykowny look przełamała modelem okularów w typie Wayfarer. To klasyczny model oprawek, który stał symbolem buntu i niezależności w latach 50. XX wieku. Niecodzienne połączenie wzbudziło wiele emocji wśród znawców mody i przypieczętowało miano ikony stylu australijskiej aktorki.
Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer to jeden z najbardziej ikonicznych modeli w historii mody, stworzony przez firmę Ray-Ban w 1952 roku. Ich historia jest pełna znaczących momentów, które uczyniły je kultowymi.
W 1952 roku marka wprowadziła model Wayfarer, który został zaprojektowany przez amerykańskiego optyka Raymonda Stegemana. Wykorzystanie plastiku (acetatu) zamiast metalu było nowatorskie i przyczyniło się do unikalnego wyglądu tych okularów. Okulary Wayfarer szybko stały się popularne dzięki gwiazdom Hollywood. Nosiły je tak głośne nazwiska, jak James Dean w filmie "Buntownik bez powodu" (1955) oraz Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffany'ego" (1961). Ich obecność na ekranie podniosła ich status do symbolu młodzieńczego buntu i niezależności.
Wyświetl ten post na Instagramie
W latach 70. popularność Wayfarerów nieco spadła, gdy inne style okularów zaczęły dominować rynek. Jednak ich unikalny design pozostał rozpoznawalny. Dzięki umiejętnemu product placementowi w filmach i telewizji, Wayfarery przeżyły wielki powrót. W filmie "The Blues Brothers" (1980) nosili je John Belushi i Dan Aykroyd, co przyczyniło się do ich ponownej popularności. W 1983 roku Tom Cruise nosił Wayfarery w filmie "Ryzykowny interes", co znacząco wpłynęło na ich sprzedaż. W latach 80. stały się one symbolem popkultury, często noszonym przez muzyków, aktorów i celebrytów.
Obecnie model nazywany Wayfarery są uważane za klasyk mody. Z łatwością znajdziemy je w kolekcjach największych domów mody oraz popularnych marek modowych i optycznych. To jeden z nielicznych fasonów okularów przeciwsłonecznych, które przetrwały próbę czasu, stając się symbolem mody i popkultury. Ich sukces zawdzięczają unikalnemu designowi i uwielbieniu gwiazd kina, które trwa już od lat 50. XX wieku. Nie może ich zabraknąć w kolekcji miłośniczek ponadczasowej elegancji i klasycznych stylizacji, które są odporne na sezonowe trendy.