Czy każdy powinien pójść na terapię? Jak i gdzie zwrócić się o pomoc, jeśli czujemy, że coś jest nie tak? Jak nie zwariować od social mediów i czy naprawdę trzeba nauczyć się odpoczywać? Czy choroba albo zaburzenia psychiczne zawsze wiążą się z wykluczeniem? Skąd wiedzieć, czy to, jak się czujemy, jest normalne i jak nauczyć się czytać „czerwone flagi” w relacjach z innymi? Cleo Ćwiek, nominowana w akcji #poswojemu do nagrody Doskonałość Sieci 2023, w ramach założonej przez siebie fundacji Można Zwariować i w podcaście pod tym samym tytułem oswaja tematy związane ze zdrowie psychicznym, wypełniając lukę w systemowej opiece nad osobami potrzebującymi wsparcia.
Są dwie ścieżki kariery, którymi mimo młodego wieku podąża Ćleo Ćwiek. Pierwsza z nich wiedzie przez wybiegi i okładki magazynów – to ta, która dała jej rozpoznawalność, znaną twarz.
Ta druga, także z wyboru, choć może trochę bardziej świadoma, w inny sposób niż modeling "dorosła" i dająca większą decyzyjność, wiąże się z upowszechnianiem wiedzy o zdrowiu psychicznym. Ma swoje źródła w problemach zdrowotnych, które stały się udziałem samej Cleo i można chyba o niej powiedzieć, że jest pewnego rodzaju misją.
Długo niezdiagnozowana choroba dwubiegunowa, która niegdyś była dla niej źródłem cierpień i trudności, dziś – już zaopiekowana i pod kontrolą - stała się siłą napędową dla ważnych społecznie działań, które Cleo z rozmachem prowadzi.
Choć jest jeszcze przed 30., swoimi zawodowymi osiągnięciami Cleo mogłaby obdarować kilka osób: jest założycielką start-upu MEditate, stoi na czele fundacji Można Zwariować, a do tego prowadzi podcast pod takim samym tytułem. I właśnie wydała autobiograficzną książkę „Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym”.
O sobie mówi, że lubi się się wspinać, chętnie sięga po dobrą literaturę, a do tego interesuje się nauką, wellbeingiem i nowymi technologiami. Ma wykształcenie psychologiczne i jako prelegentka bierze udział w różnych konferencjach i wydarzeniach, takich jak Impact CEE, Google for Startups Sessions czy SWPS University Leadership LAB, gdzie zabiera głos w debatach dotyczących dobrego samopoczucia, zdrowia psychicznego i znaczenia wsparcia społecznego. Jako aktywistka działała w Extinction Rebellion, a wcześniej była częścią rady ds. zdrowia psychicznego przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet.