Wywiad

Joanna Keszka podaje przepisy na przyjemność z seksu

Joanna Keszka podaje przepisy na przyjemność z seksu
Joanna Keszka
Fot. Materiały prasowe

Joanna Keszka, trenerka kreatywnego seksu, sex edukatorka i pisarka, w swojej nowej książce Potęga zabawnego seksu, przepisy na seks podaje pomysły na zabawy erotyczne. Autorka nie ma wątpliwości, że urozmaicony i zabawny seks łączy ludzi w pary i wzmacnia związki. 

Napisałaś książkę z przepisami na seks. Czy o seksie można pisać tak jak o gotowaniu? Podawać składniki, receptury i kroki do przygotowania erotycznej zabawy? 
Z seksem jest tak jak z gotowaniem. Tak jak planujemy nasze domowe menu, tak samo można wybrać pomysł na przygodę erotyczną, skompletować składniki, krok po kroku przygotować się do seksu, a potem wspólnie cieszyć się przyjemnością w łóżku. Planowanie seksu już jest zabawne i ekscytujące, a kiedy spotkamy się w sypialni, dzięki przygotowaniom mamy szansę na większą przyjemność. Dopieszczanie się jest dużo skuteczniejsze, jeśli robimy to według dobrego podniecającego planu. Wielu osobom wydaje się, że dobry seks, to jest ten spontaniczny. Żadnych przygotowań, niczego nie potrzebujemy, po prostu rzucamy się na siebie. Oczywiście szybkie numerki są fajne, ale ważne, żeby nasze życie nie było tylko serią szybkich numerków.

Dlaczego to jest ważne?
Jeśli nigdy nie planujemy swoich zabaw w łóżku, zawsze idziemy tylko i wyłącznie na żywioł, to z czasem nasze doświadczenia erotyczne stają się do siebie bardzo podobne. Rutyna i nuda w łóżku mogą zabić namiętność i pożądanie, a to wpływa na relację między partnerami. Dlatego warto urozmaicać przygody w sypialni.

Twoja książka ma pomagać parom spełniać marzenia erotyczne ?
Napisałam „Potęgę Zabawnego Seksu” z przepisami na dobrą zabawę w łóżku, by każdy mógł z książki wybrać pomysł na dodatkową przyjemność w sypialni. Albo na erotyczną niespodziankę dla  partnera czy partnerki. Aby partnerzy korzystali z niej tak jak korzysta się z poradników kulinarnych i otwierali się na nowe doświadczenia. 

keszka

Więcej na twojstyl.pl

Zobacz również