Lowlights sprawiają, że fryzura nabiera charakteru, a włosy będą wyglądały na gęstsze. Ta koloryzacja jest też mniej szkodliwa niż tradycyjne pasemka i – co ma znaczenie i dla zdrowia włosów, i pojemności naszego portfela – można ją rzadziej powtarzać.
Wyjaśnianie, czym jest lowlights najczęściej sprowadza się do określenia ich jako przeciwieństwa tradycyjnych pasemek wykonywanych na blond włosach. A to dlatego, że zamiast rozjaśniać wybrane pasma włosów, przyciemniamy je, i właśnie w ten sposób uzyskujemy wrażenie gęstszej fryzury.
Przy koloryzacji lowlight mamy dominujący kolor włosów (bazę) i przyciemnione o 2-3 tony wybrane pasemka włosów. To jak szerokie są przyciemnione pasemka, jak dużo ich jest i gdzie są rozmieszczone jest indywidualnie dobierane do danej osoby. Koloryzacja lowlights najlepiej sprawdza się na włosach średniej długości i długich. By uzyskać wrażenie jeszcze większej objętości i bardziej naturalnego efektu końcowego, fryzjerzy często decydują się na połączenie koloryzacji lowlights i tradycyjnych pasemek.
Istotne przy pasemkach lowlights jest zachowanie umiaru – efekt będzie elegancki, a koloryzacja prawie niezauważalna, jeśli farbowane pasma włosów nie będą zbyt szerokie, ani zbyt ciemne. Unikamy wyraźnego kontrastu między bazą i pasemkami.
Ale elegancja i naturalny wygląd to nie jedyne zalety koloryzacji lowlights. Dlaczego jeszcze warto rozważyć ten rodzaj pasemek?