Street style

"Sezon na nieporozcinane szwy techniczne uważam za otwarty" - Kamila Kalińczak daje nam cenną lekcję stylu

"Sezon na nieporozcinane szwy techniczne uważam za otwarty" - Kamila Kalińczak daje nam cenną lekcję stylu
Czy przygotowałaś już swój płaszcz na jesień? Sprawdź, czy na pewno zrobiłaś to poprawnie!
Fot. Imaxtree

Czy zmieniłaś już swoją garderobę na jesienną? Jeśli w twojej szafie pojawiły się nowe płaszcze czy marynarki, wiedz że należy przygotować je do nowego sezonu w odpowiedni sposób. Jaki? Być może właśnie niektórych zaskoczymy, ale niezbędne okażą się nożyczki. Instrukcja krok po kroku? Wskazówek udzieliła na Instagramie Kamila Kalińczak.

Zaszyte kieszenie w marynarce czy płaszczu? Sprawdź, jak przygotować niektóre elementy garderoby do nowego sezonu

 

Wiele osób błędnie zakłada, że po odcięciu metek ubrania są już gotowe do noszenia. W niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest, ale w przyrodzie występują i takie projekty, które przed debiutem muszą jeszcze przejść pewien zabieg.

Sezon na nieporozcinane szwy techniczne uważam za otwarty. To nie jest tak, że wszystkie marynarki i płaszcze nadają się do noszenia w momencie, w którym zapłacimy za nie w sklepie. Zdecydowana większość nie nadaje się do noszenia od razu. Trzeba je odpowiednio przygotować – mówi Kamila Kalińczak.

O czym mowa? Chodzi o wycinanie metek z mankietów, a także przecinanie szwów technicznych, które możesz znaleźć między innymi przy kieszeniach. Warto również pamiętać, że nici, które powinno się odciąć, znajdują się też z tyłu marynarki czy trenczu i łączą ze sobą dwa dolne elementy odzieży. Czy można je zostawić? Jak mówi Facetka od polskiego, pod żadnym warunkiem. Ale można za to dyskretnie zwrócić komuś uwagę, gdyby ta lekcja stylu jeszcze do niego nie dotarła.

 

Kim jest Kamila Kalińczak?

Kamila Kalińczak jest dziennikarką, którą wielu może kojarzyć z radia i telewizji. Facetka od polskiego, bo tak właśnie sama określa się na Instagramie, uczy nas co wtorek i czwartek, jak poprawnie używać ojczystego języka. Raz na jakiś czas robi nam też ściągi z lekcji wychowawczej. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamila Kalińczak (@kamilakalinczak)

 

Więcej na twojstyl.pl

Zobacz również