To kolejna taka niecodzienna współpraca kultowej marki luksusowych samochodów: Salon Porsche Centrum Warszawa Okęcie należący do grupy Porsche Inter Auto nawiązał współpracę z największym domem aukcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli DESA Unicum. W efekcie powstał szalenie ciekawy, nietypowy projekt łączący w nieoczywisty sposób motoryzację ze sztuką. To trzeba zobaczyć na własne oczy!
Wielu powiedziałoby, ze Porsche samo w sobie jest skończonym, absolutnie doskonałym dziełem. Ale jak się okazuje, teraz kultowe auto oficjalnie otrzymało rangę dzieła sztuki. Wszystko za sprawą niecodziennego projektu.
Organizatorzy projektu Porsche Inter Art zaprosili do współpracy trzech polskich artystów poruszających się w obrębie takich mediów jak graffiti, malarstwo, mural, rzeźba, czy projektowanie graficzne. Każdy z nich w zaciszu własnej pracowni stworzył unikalną pracę artystyczną na wybranych przez siebie elementach nadwozia modeli Porsche.
Od 25 października do 3 listopada stworzone przez nich obiekty będzie można podziwiać w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie, gdzie staną się częścią wystawy przedaukcyjnej „Sztuka Ulicy”. Z kolei na 3 listopada na godz. 19 zaplanowano aukcję, podczas której będzie można wylicytować jeden z nich!
Fani kultowych samochodów będą mieli w czym wybierać: artyści dostali do dyspozycji modele: klasyczny 964, legendarny 911, sportowy 718 Cayman i elektryczny Taycana. Każdy z nich ślad pędzla zostawi na drzwiach, masce, błotnikach i pokrywach bagażników wybranych przez siebie modeli Porsche.
Porsche to "love brand" szczególnie mocno związany ze światem sztuki. Wiemy to nie od dziś, dlatego nasz salon od lat angażuje się w nietypowe projekty, zapraszając do współpracy utalentowanych artystów. Tym razem z domem aukcyjnym DESA Unicum wytypowaliśmy twórców, którzy poprzez swoje dzieła w niebanalny sposób potrafią opowiedzieć fascynujące historie. Z niecierpliwością czekamy na ich finał i cieszymy się, że będziemy ich częścią", mówi Joanna Ogórek, Head of Marketing grupy Porsche Inter Auto.
O tym, że każdy z obiektów będzie dziełem unikatowym stanowi nie tylko tworzywo będące dla artystów czymś w rodzaju płótna, ale także osobowość każdego z nich. Przedstawiciele nurtu urban art, którzy podjęli się tego wyzwania, czyli Cekas (Łukasz Berger), Proembrion (Krzysztof Syruć) i Chazme718 (Daniel Kaliński), reprezentują całkowicie odmienny styl i inne spojrzenie na sztukę, co pozwala im na silnie zindywidualizowane potraktowanie tematu. W efekcie każdy z uczestników licytacji będzie mógł sięgnąć po jedno z galerii mocno zróżnicowanych, jedynych w swoim rodzaju dzieł.
Sztuka ulicy" to szczególny projekt DESA Unicum, w ramach którego przekraczamy standardowe ramy aukcji, prezentując niezwykłe i odważne prace. Współpraca z marką Porsche jest tego najlepszym przykładem – po raz pierwszy przedmiotem licytacji będą części samochodowe, które za sprawą czołowych polskich artystów tworzących w nurcie urban artu, stały się unikatowymi obiektami sztuki współczesnej balansującymi na granicy malarstwa, rzeźby i instalacji", mówi Joanna Wolan, koordynatorka projektu po stronie DESA Unicum.
Z kim widzimy się w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum na licytacji dzieł sztuki z Porsche w rolach głównych? Zobaczcie, jak było na wernisażu!