W tym roku, coroczne święto rozwoju i pozytywnej atmosfery, festiwal Wibracje przeniósł się w sam środek Polski. Potrwa od 16 do 21 lipca, i będzie dłuższy od poprzedniej edycji o kolejny dzień. Tegoroczna edycja obfituje w atrakcje - przyjedzie m.in.: Leszek Możdżer, Beata Pawlikowska, Wojciech Eichelberger!
Spis treści
W 2023 roku festiwal Wibracje odwiedziło ponad 6000 osób. Sukces poprzednich edycji jest dowodem na to, że coraz więcej ludzi w Polsce jest zainteresowanych świadomym życiem w zgodzie ze sobą i naturą oraz tworzeniem świadomej społeczności, której esencją jest akceptacja, empatia i wzajemny szacunek. Nazwa festiwalu została zainspirowana słowami znanego wynalazcy Nikoli Tesli:„ Jeśli chcesz poznać sekrety wszechświata, myśl w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji”.
W 2024 festiwal przenosi się nad rzekę i do otuliny lasu oraz będzie trwał jeden dzień dłużej. Misją festiwalu jest promowanie dobrostanu psychofizycznego i alternatywnego stylu życia blisko natury. Nastawcie się na czas nauki, przyjemności i rozwoju.
W tym roku z pagórkowatych Mazur wydarzenie przeniosło się w sam środek Polski. "Festiwal Wibracje odbywać będzie się w miejscu, gdzie pod koniec XIX wieku żył prawdziwy uzdrowiciel, ten będący inspiracją dla tytułowej postaci "Znachor" Tadeusza Dołęgę – Mostowicza profesora Rafała Wilczura– niedawno po raz kolejny zekranizowanej" – opowiada organizator Festiwalu Łukasz Gołoś. Kolorowe namioty i sceny staną w otulinie lasu, nad rzeką. Totalnie malowniczy krajobraz!
Co poza tym? Będzie koncert Leszka Możdżera na dwóch fortepianach (jeden z nich to jedyny na świecie instrument dziesięciooktawowy), wystąpi izraelsko-kanadyjska piosenkarka i aktywistka na rzecz pokoju Yael Deckelbaum, a z USA przyleci Evan Hatfield. Autorskie spotkania poprowadzi między innymi Wojciech Eichelberger i Beata Pawlikowska. Od tego roku pojawiły się też nowe strefy tematyczne: sztuki, zdrowia i tantry. Łącznie jest 10 takich przestrzeni gdzie codziennie odbywają się różne zajęcia. Będzie m.in. strefa: umysłu, ciało, sztuki, nauki i ekologii, zdrowia, sztuk wschodnich, ruchu oraz dźwięku.
To 6-dniowe wydarzenie łączy kilka obszarów: wykłady prowadzone przez specjalistów, warsztaty, ceremonie, koncerty polskich i zagranicznych artystów, koncerty muzyki relaksacyjnej (gongi, misy tybetańskie, kamertony), spektakle teatralne oraz strefę targową z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym jedzeniem.
„W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki” – mówią organizatorzy Wibracji.
Tematy, które są podejmowane na festiwalu to: psychologia, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna niekonwencjonalna, rozwój świadomości, praca z ciałem, badania i odkrycia naukowe, które odsłaniają naturę rzeczywistości i nas samych, dojrzała ekologia i permakultura, naturalne budownictwo, szamanizm czy enteogeny. Spotkania prowadzone są przez najlepszych fachowców, pracowników naukowych, pasjonatów, osoby o ugruntowanej etyce i wiedzy. W tym roku, z syberyjskiej Chakasji, przyjedzie na Wibracje także Walerij Topojew, doktor psychologii i jednocześnie praktykujący, uznany Szaman.
Jak w ubiegłych latach gościem festiwalu będzie Iwona Wierzbicka (dietetyczka), a także Kuba Babicki, który będzie opowiadał o świadomości, genetyce i mechanice kwantowej. Po dużym ubiegłorocznym zainteresowaniu Strefą Tantry w tym roku ilość warsztatów powiększy się, a poprowadzą je m.in. siostry Hania i Magda Darmas.
Strefą Dom Dźwięku zaopiekuje się znany już festiwalowiczom Tomek Torres. Tamże, obok różnorodnej muzyki relaksacyjnej, warsztatów pieśniarskich, bębniarskich, wybrzmiewać będą także wykłady poparte przykładami audio dotyczące różnic dźwięków analogowych i cyfrowych.
Zupełną nowością jest strefa sztuk wschodnich, którą opiekuje się Marcin Wojewoda. W niej obok Tao Yin i TaiChi będą także warsztaty Aikido oraz Kung Fu. Te ostatnie poprowadzi Łukasz Duszak, adept sławnego klasztoru Shaolin.
W nowej strefie sztuki odbędą się niezwykłe zajęcia teatralne, które poprowadzi zespół Teatru Akt. W jego wykonaniu zobaczymy także spektakl plenerowy. Waldek Borowski zaprezentuje swoje malarstwo i także poprowadzi warsztaty. A to wszystko dopiero początek.
Scena Waleriana zostanie wybudowana na wyspie, a na jej deskach wystąpi m.in.: Laboratorium Pieśni, Gooral & Paprodziad, Evan Hatfield z USA grający muzykę elektroniczną jednocześnie grając na sitarze, Adrian Atma z Mystic Looping oraz Anna Sierpowska, która poprowadzi Ceremonię Otwarcia w duchu Movement Medicine.
Więcej informacji na www.wibracje.com.pl