Brwi pudrowe mają tak wiele zalet, że ich przewaga nad tradycyjną henną jest oczywista. Zdradzamy, dlaczego warto zdecydować się na właśnie taką stylizację włosków na łukach brwiowych.
Nie ma wątpliwości, że wygląd brwi ma bardzo duży wpływ na odbiór twarzy. Dzięki nim optycznie zmieniają się jej proporcje, nos może wydawać się bardziej smukły, kości policzkowe bardziej wyraziste... Zbyt cienkie brwi sprawią, że twarz będzie wydawała się bardziej płaska, a za grube będą przytłaczające.
Odpowiednio wystylizowane brwi mogą zapewnić efekt niechirurgicznego liftingu, odmładzając twarz. Ich kształt, wielkość i kolor wzmocnią lub złagodzą naturalną mimikę twarzy, i będą tym samym miały wpływ na to, jak będziemy odbierane przez obserwujące nas osoby. Zbyt wyraziste brwi mogą na przykład spowodować, że będziemy sprawiały wrażenie zirytowanych lub zmęczonych. Dlatego odpowiednia stylizacja brwi jest tak ważna, a znalezienie metody zapewniającej jak najbardziej korzystny efekt – niezwykle istotne.
Wyjątkowo popularne w ostatnich latach są tak zwane brwi pudrowe. Ten rodzaj koloryzacji pozwala bowiem osiągnąć spektakularny, ale nadal bardzo naturalnie prezentujący się efekt, co docenią zwłaszcza panie o bardzo rzadkich brwiach. Henna pudrowa brwi jest też trwała, a używane do jej wykonania naturalne składniki mają właściwości pielęgnacyjne.
Wyświetl ten post na Instagramie
Henna pudrowa brwi wykonywana jest z użyciem preparatu koloryzującego opartego o naturalne składniki – wyciąg z liści lawsonii (nazywanej krzewem hennowym) i wyciąg z liści indygo. Te roślinne ekstrakty, oprócz barwienia włosków i skóry, działają też przeciwdrobnoustrojowo (zapobiegają namnażaniu się bakterii i grzybów), dodają objętości włosom i wzmacniają ich cebulki.
Wyświetl ten post na Instagramie
Główne składniki barwiące wchodzące w skład preparatów służących do wykonywania brwi pudrowych mają właściwości pielęgnacyjne. Często jednak, dodatkowo dodawane są do nich minerały oraz przeciwutleniacze, które także poprawiają stan i wygląd skóry oraz włosków na łukach brwiowych.
Istotne w przypadku brwi pudrowych jest też to, że proszek służący do barwienia skóry i włosków – w przeciwieństwie do tradycyjnych preparatów barwiących – nie wymaga użycia wody utlenionej. A woda utleniona (nadtlenek wodoru) penetruje wnętrze włosa, zmieniając jego strukturę i wygląd, rozkładając jego naturalne pigmenty i przyczyniając się tym samym do jego rozjaśnienia. Co istotne – efektem ubocznym działania wody utlenionej jest osłabienie i wysuszenie włosa.
Tymczasem używane do wykonania brwi pudrowych proszki są rozrabiane zwykłą wodą, wodą destylowaną, solą fizjoloficzną lub specjalnymi boosterami, które zwykle zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia, takie jak gliceryna, panthenol czy wyciąg z aloesu.
Podsumowując: henna pudrowa brwi nie tylko nie wpływa w szkodliwy sposób stan włosków i skóry na łukach brwiowych, ale wręcz je pielęgnuje. Zwolennicy tej metody koloryzacji brwi przekonują, że dzięki niej włoski brwi stają się grubsze i gęstsze.
Wyświetl ten post na Instagramie
Brwi pudrowe mogą wyglądać bardzo naturalnie. Obecnie wykonujące stylizację brwi tą metodą kosmetyczki mają do wyboru preparaty w nawet kilkunastu różnych odcieniach, które mogą dowolnie mieszać. Taka ilość dostępnych kolorów pozwala na dobranie idealnego odcienia brwi, który będzie pasował do oprawy oczu, karnacji i koloru włosów poddającej się zabiegowi osoby.
W przypadku brwi pudrowych pigment osiada głównie na łuskach włosa, oblepiając go, dzięki czemu uzyskuje się efekt pogrubienia i optycznego zagęszczenia. Henna pudrowa dość mocno barwi też samą skórę, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku cienkich brwi z ubytkami.
Wyświetl ten post na Instagramie
Brwi pudrowe utrzymują się dłużej niż stylizacja wykonana z użyciem tradycyjnego preparatu. Henna pudrowa brwi jest widoczna na skórze do 14 dni, a na włoskach – nawet przez 6 tygodni.
Stylizacji brwi pudrowych zazwyczaj towarzyszy określenie idealnego kształtu brwi za pomocą nitki mapującej i suwmiarki. Po wyrysowaniu kształtu brwi, skóra wokół zostaje zabezpieczona specjalną pastą. Następnie kosmetyczka miesza różne odcienie henny w postaci proszku z wodą, wodą destylowaną, solą fizjologiczną lub specjalnym boosterem.
Przed nałożeniem henny, brwi i skóra pod nimi są oczyszczane. Następnie nakładany jest barwnik – najpierw jedna warstwa, a po jej zaschnięciu kolejna. Po upływie około 15 minut henna jest usuwana za pomocą wacika nasączonego wodą. Na koniec na brwi pudrowe nakładany jest pielęgnujący olejek, który dodatkowo przedłuża ich trwałość.