Pielęgnacja

Masaż twarzy – dobrze wykonany może zagwarantować młody wygląd

Masaż twarzy – dobrze wykonany może zagwarantować młody wygląd
Fot. iStock

Kremy na zmarszczki, botoks, zabiegi laserowe i inne mniej lub bardziej inwazyjne metody – jak widać sposobów na walkę z oznakami starzenia jest naprawdę wiele. Jednak nie każda jest dla nas dostępna, chociażby ze względu na wysokie koszty zabiegu. O cerę możesz zatroszczyć się sama, robiąc co wieczór masaż twarzy, który pomoże ci zachować młody wygląd na dłużej.

Wszystko zaczyna się od olejku

Bez względu na to, jaki rodzaj masażu wybierzesz i z jakich narzędzi skorzystasz, jedną z najważniejszych rzeczy jest dobranie olejku odpowiedniego do skóry. Określenie rodzaju cery nie jest trudne, ale jeśli nie czujesz się na siłach, by zrobić to samej, poproś o pomoc kosmetyczkę. Ona także poradzi ci, jaki olejek będzie najlepszy dla ciebie. Do najpopularniejszych należy olejek jojoba, który ma właściwości odmładzające. Jego składniki są neutralne, dzięki temu możesz go zmieszać np. z olejkiem z witaminą C lub arganowym.

Masaż rollerem

Do najskuteczniejszych masaży należą te wykonywane rollerem jadeitowym, który można kupić w większości drogerii. Najlepiej, żeby wykonany był z naturalnego kamienia, bo wtedy masaż da lepsze efekty. Jak to zrobić? Ta metoda masażu jest wyjątkowo prosta. Najpierw na skórę nakładasz olejek, a następnie wmasowujesz go za pomocą rollera. Choć taki masaż wymaga pewnego nacisku na twarz, to jest on niewielki i całkowicie bezbolesny. Pamiętaj, żeby skupić się szczególnie na miejscach, w których najczęściej tworzą się zmarszczki.

Masaż palcami

Mimo że uznaje się go za mniej skuteczną metodę niż roller, to masaż palcami również może dać zauważalny efekt odmłodzenia twarzy. Tak jak w przypadku masowania rollerem, skorzystaj z ulubionego olejku i skupiaj się na okolicach, w których widocznych jest więcej zmarszczek. Nie zapomnij o miejscu pomiędzy brwiami i okolicy ust. Rezultat nie pojawi się od razu, jednak warto dodać masaż palcami do codziennej, wieczornej pielęgnacji i poświęcić na niego nawet kilkanaście minut.

Więcej na twojstyl.pl

Zobacz również