Paweł Domagała jest znany m.in. z komedii „Wkręceni” i „Planeta singli”, a także z Kabaretu na Koniec Świata. Okazało się, że oprócz talentu aktorskiego ma także zdolności muzyczne! Ciepły, kojący głos i brzmienie akustycznej gitary w kawałku „Weź nie pytaj” przyniosły śpiewającemu aktorowi ogromną popularność. Jak potoczyła się jego kariera?
Paweł Domagała już od najmłodszych lat interesował się muzyką. Uczył się grać na gitarze z nut i dawał koncerty przed wyimaginowaną publicznością. Zawsze chciał występować. Los przyniósł mu najpierw karierę aktora, a dopiero później muzyka.
Paweł Domagała interesował się aktorstwem już podczas nauki w szkole średniej. Chodził na castingi i jeden z nich wygrał. Jego debiut na deskach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przypadł na rok 2003. W wyreżyserowanym przez Krzysztofa Galosa spektaklu „Trans-Atlantyk” na podstawie twórczości Witolda Gombrowicza Paweł Domagała zagrał Ignasia. Kolejnym krokiem na drodze do kariery aktorskiej były studia na Akademii Teatralnej w Warszawie.
Młody adept sztuki aktorskiej zadebiutował na szklanym ekranie w serialu „Na wspólnej”. Zagrał epizodyczne role również w „Egzaminie z życia”, „Prosto w serce”, „Ratownikach”, a także w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” (2006) w reżyserii Marka Koterskiego.
Przełomem w karierze aktora można nazwać rolę Wołodii Jazowieckiego w produkcji „Miasto z morza” w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego. Film opowiada historię budowy gdyńskiego portu w latach 20. XX wieku. Paweł Domagała wystąpił u boku takich aktorów, jak: Małgorzata Foremniak, Julia Pietrucha czy Olgierd Łukaszewicz. Jego kreacja została doceniona w plebiscycie „Złote Kaczki” – aktor dostał nominację w kategorii Najlepszy aktor sezonu 2009/2010.
W kolejnych latach Paweł Domagała dał się poznać głównie za sprawą swojego talentu komediowego. Pojawił się w filmie „Wkręceni” (2013) i jego sequelu „Wkręceni 2” (2014). Zagrał Tomka „Szyję” Zarównego, jednego z trójki przyjaciół ze Śląska (w pozostałych rolach Bartosz Opania i Piotr Adamczyk), którzy po utracie pracy w fabryce postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Udział w produkcjach „Dzień dobry, kocham cię” (2014), „Planeta singli” (2016), „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (2016), "Gotowi na wszystko. Exterminator" i „PolandJa” (2017) to kolejne kroki w jego karierze. W tym okresie Paweł Domagała postanowił jednak zmienić jej kierunek i zająć się także tworzeniem muzyki.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Pierwsze kroki w roli wokalisty Paweł Domagała stawiał w zespole Ginger, który założył w 2009 r. wspólnie z Wojciechem Królem, Igorem Przebindowskim i Fryderykiem Młynarskim. Śpiewał i grał na gitarze akustycznej, współtworząc między innymi utwór „Zamknij oczy”. Klimat piosenki przypomina późniejszą twórczość wokalisty – najwyraźniej ma jasno sprecyzowany styl i gust muzyczny, który konsekwentnie realizuje.
Solowy debiut muzyczny aktora to premiera singla „Jestem tego wart” w kwietniu 2016 r. Utwór znalazł się na debiutanckim albumie studyjnym „Opowiem ci o mnie”, który wkrótce zyskał tytuł platynowej płyty, sprzedając się w liczbie ponad 30 tys. egzemplarzy.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Największą rewolucję w muzycznej karierze wokalisty przyniosło wydanie albumu „1984” z 2018 r. z hitem „Weź nie pytaj”. Kawałek grały niemal wszystkie stacje radiowe, a płyta dwukrotnie pokryła się platyną. Śpiewający aktor wyruszył z gitarą w trasę #1984Tour, by zagrać koncerty w wielu polskich miastach. Zgromadził tłumy fanów, których poruszyły teksty piosenek i łagodny głos wokalisty.
Fani Pawła Domagały już w 2020 r. mogli cieszyć się nowym wydawnictwem. To płyta „Wracaj”, na której znalazło się 13 utworów w charakterystycznym dla wokalisty brzmieniu na pograniczu muzyki pop i alternatywnej, z domieszką folku, a nawet country. Płytę promuje trasa #WracajTour zaplanowana na 2021 r.
Wyświetl ten post na Instagramie.