Ostatnia dekada to czas, w którym telewizja przeszła ogromne zmiany. W porównaniu z programami z naszego dzieciństwa, nic nie wygląda jak przed laty. A jednak mamy do tamtych czasów ogromny sentyment, bo telewizja sprzed lat tworzyła nas. Razem z Małgorzatą Rozenek-Majdan wspominamy emocje sprzed srebrnego ekranu.
Tegoroczny plebiscyt Telekamer Tele Tygodnia zainspirował nas, by porozmawiać o telewizji jaką znamy sprzed lat, a także o dzisiejszych czasach. Co nas śmieszyło? Co wzruszało? Co inspirowało? A co nudziło.
Czy tamte programy, z czasów naszego dzieciństwa, spodobałyby się współczesnym nastolatkom? Czy dobranocki, które kochałyśmy nadają się dla naszych dzieci? Rozmawiamy z Małgorzatą Rozenek-Majdan o czasach nie tak odległych, a z punktu widzenia tego, co dziś pokazuje się na srebrnym ekranie - jednak zamierzchłych. Telewizja stała jednym z najbardziej odmienionych mediów.
Małgorzata Rozenek-Majdan trafiła na casting programu "Perfekcyjna Pani Domu" nieco z przypadku (o tym opowie w kolejnej części naszego podcastu). Szturmem zdobyła serca producentów i z dnia na dzień stała się gwiazdą telewizji. Za ten program została zresztą nominowana do Telekamery (2013 r). Po sukcesie programu Małgorzata została jurorką programu "Bitwa o dom", "Piekielny hotel", "Projekt Lady" a także "Dzień dobry TVN".
W stacji TVN Style poprowadziła kilka kolejnych programów, m.in. "W dobrym stylu", "Warsztat urody", "Poczuj się jak Małgosia Rozenek" oraz była bohaterką programu Rozenek cudnie chudnie. Gwiazda wspiera działania promujące metodę in vitro (dzięki niej urodziła trzech synów). Dla kanału Discovery Life poprowadziła reportaż "In vitro. Nauka czy cud" oraz cykl dokumentalny "In vitro. Nauka czy cud 2". O metodzie in vitro napisała dwie książki.
Nam opowiedziała o dzieciństwie i domu rodzinnym, swoich ukochanych programach telewizyjnych, o wspólnym oglądaniu "Domku na prerii", dorastaniu u boku starszego brata, zafascynowanego "Winnetou", fantastycznej fryzurze pani Hanny Gucwińskiej i programie "Z kamerą wśród zwierząt" oraz o tym, co z dawnej telewizji pokazałaby swoim dzieciom.
Podcast znajdziemy na YouTube oraz na Spotify.