Słynni DJ-eje, impreza muzyczna na terenie fabryki i wystawa historii butów Made in UK - tak New Balance świętował 40-lecie produkcji kultowych butów w Wielkiej Brytanii!
Spis treści
Latem 1982 roku, New Balance otworzył swoją pierwszą brytyjską fabrykę w Lillyhall, w hrabstwie Cumbria. W 1991 roku fabryka została przeniesiona wzdłuż wybrzeża do Flimby, gdzie zyskała swój prestiżowy status, umacniając jednocześnie znaczenie tej okolicy dla marki.
Aby uczcić 40 lat produkcji w Wielkiej Brytanii, New Balance zorganizował dwudniowe wydarzenie w swojej fabryce Flimby, którego program obejmował zwiedzanie fabryki, posiłek w pubie The Bitter End, malownicze spacery po Kumbrii, a następnie imprezę z muzyką taneczną na terenie fabryki z wykonawcami reprezentującymi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość brytyjskiej muzyki tanecznej.
New Balance zaprosił czterech uznanych na całym świecie DJ-ów i promotorów, którzy wywodzą się ze sceny klubowej północnej Wielkiej Brytanii, co jest swego rodzaju ukłonem w stronę rodowodu fabryki w Cumbrii.
Luke Una, pionier didżejki, promotor oraz ikona, stojący za słynnymi imprezami Homoelectric, przygotował line up i sprawował piecze nad wykonawcami. Towarzyszyli mu DJ Paulette i Gina Breeze, którzy mają za sobą występy na NYC Downlow, Glastonbury i Love International. Dołączył do nich jeden z najbardziej ekscytujących młodych DJ-ów z Manchesteru, stały bywalec NTS i Radio 6 Music – DJ Tarzsa z rodziny New Balance.
Męski chór Flimby, który pojawił się w opublikowanym w maju video celebrującym 40. rocznicę, dał pokaz swoich umiejętności wokalnych gościom w fabryce. Ich koncert został poprzedzony występem artysty z Northern Soul - Roya, który niedawno przeszedł na emeryturę po 38 latach pracy w fabryce New Balance.
Oprócz atrakcji muzycznych, w fabryce można było również zobaczyć obszerną prezentację historii produktów Made in UK. Linia czasowa najbardziej wpływowych stylów została zaprezentowana za pomocą klatek jako ekspozytorów. Umieszczono w nich 24 modele, które wyznaczały rozwój marki. W fabryce zostały zaprezentowane jedyne w swoim rodzaju modele, kolaboracje i pierwsze egzemplarze marki, w tym Rainier z 1982 roku, ekskluzywny JD 576 z 1997 roku i Kawasaki 993 z 2011 roku.
Tegoroczna 40. rocznica jest potwierdzeniem tego, że Flimby jest wciąż centralnym miejscem w krajowej produkcji New Balance i stanowi świadectwo sztuki rzemieślniczej, która przetrwała pomimo zmieniającego się otoczenia. Flimby nadal dostarcza niektóre z najbardziej lubianych modeli New Balance, w tym 991, 1500 i 576 i jest drugim domem dla wieloletnich pracowników, z pokoleniami rodzin pracujących na linii produkcyjnej. Bogaty katalog Made in UK umożliwia New Balance ciągłe czerpanie inspiracji do tworzenia wysokiej jakości butów, które są pożądane na całym świecie, przez co w nadchodzących latach będzie jeszcze wiele okazji do świętowania!