Żyj zgodnie z planem - będziesz szczęśliwsza!
Fot. Materiały partnera

Żyj zgodnie z planem - będziesz szczęśliwsza!

Wszystko staje się łatwiejsze, jeśli dobrze to zaplanujesz. Monika Baczewska-Alexandropoulou, która stworzyła markę LoveSimple Creations, radzi jak nauczyć się dobrze organizować czas. Jej Simple Planner i Simple Calendar  bardzo w tym pomagają.

Czy miewasz głowę pełną pomysłów, ale nie wystarcza Ci dnia na ich realizację? Czy czasem mimo wysiłku, jaki podjęłaś, na koniec dnia stwierdzasz, że to chyba niemożliwe, by pogodzić wszystkie obowiązki? 

fajne

Jeśli tak, doskonale Cię rozumiem. Po urodzeniu córek przekonałam się, co to znaczy nie dawać sobie rady z wszystkim, co miałam do zrobienia. Cały czas gdzieś pędziłam, spóźniałam się, byłam wykończona i sfrustrowana. Starałam się jak mogłam być w stu procentach perfekcyjną matką, żoną, a później także blogerką i przedsiębiorcą.

Simple-Calenda-2021-royal-grecian

Ciągle żyłam w biegu, ale pomimo tego, że cały dzień byłam zajęta, wieczorem i tak miałam wrażenie, że nie zrobiłam nic konkretnego. Czułam, że nie radzę sobie z planowaniem. A chciałam osiągać cele mając poczucie, że mam kontrolę nad swoim życiem. 

5D9B99CE-5DF6-4BD2-B678-A56998916DD7

Szukałam sposobu, by sobie pomóc w lepszej organizacji czasu. Gdy moje córki miały 6 i 7 lat, wpadłam na pomysł wydania autorskiego planera-kalendarza. Do stworzenia marki LoveSimple  Creationswykorzystałam całe  doświadczenie zdobyte w pracy event planera oraz w roli mamy. 

kobieta1JPG

Postawiłam na własny styl, kobiecość i minimalizm. W projekcie podzieliłam się pasją do wyszukiwania interesującej grafiki, miłością do pięknych rzeczy i moim poczuciem smaku. Okazało się, że to co stworzyłam dla siebie, spodobało się kilku tysiącom kobiet. Teraz LoveSimple Creations to coś więcej niż piękne planery i kalendarze - to także mój styl życia.

751C30B7-887B-4B05-A1AF-376F10F3C3D2 copy

Z natury jestem perfekcjonistką i często celem samym w sobie było dla mnie dążenie do doskonałego wykonania wszystkiego za co się zabiorę. Okazało się jednak, że to ślepa uliczka. Co więcej, dążenie do perfekcji może skutecznie podciąć skrzydła i zniweczyć nawet najlepsze plany. Nad wejściem do siedziby centrali Facebooka jest zamieszczona  tablica z napisem "Done better then Perfect" - co znaczy, że zrobione jest lepsze niż idealne. I powiem Ci, że to cholernie mądra myśl, pod którą dzisiaj podpisuję się obiema rękami.

kobieta

Wiele lat zajęło mi odkrywanie siebie. Dużo czasu upłynęło też zanim zrozumiałam, że dążenie do perfekcji nie rozwija i nie daje  poczucia szczęścia, wręcz przeszkadza w wypracowaniu własnego stylu życia. Stylu, z którym z radością się identyfikujemy, dzięki któremu kształtujemy zdrową i pewną siebie postawę wobec świata. Bo to jest wszystko czego potrzebujemy, by działać z korzyścią dla siebie oraz świadomością, że liczy się tu i teraz. 

16AE65E3-5D05-488D-9B25-5B9EE7FECFDD

Teraz już wiem, że w wielu obszarach życia jestem daleka od perfekcji, ale nie frustruje mnie to i już nie ścigam się sama ze sobą. Robię to, co mam do zrobienia, najlepiej jak potrafię. I to wystarczy! Twój styl to Twój wybór. Sama decydujesz, czy czujesz się atrakcyjna i czy jesteś szczęśliwa. Ja mogę Ci w tym pomóc. Sprawić, abyś czuła się wyjątkowo za każdym razem, kiedy wyjmujesz z torebki zaprojektowany przeze mnie kalendarz. Staram się, by co roku był niepowtarzalny, a jego widok niezmiennie sprawiał Ci radość - bo poza tym, że kalendarz powinien pomóc Ci w organizacji  dnia, tygodnia czy miesiąca, chciałabym, by był też dla Ciebie czymś wyjątkowym. 

Simple Calendar czy Simple Planner pomogą Ci lepiej organizować codzienne zajęcia, odciążą pamięć. Z łatwością ustalisz i posegregujesz swoje cele - roczne czy kwartalne -zaplanujesz finanse i podróże. Wygospodarujesz czas na swoje pasje, przygotujesz wszystko co niezbędne np. do organizacji przyjęcia.

3EBEC0EA-CC5C-472C-B643-17FCADEC075F

Kiedy staniesz się  właścicielką zaprojektowanych przeze mnie planera lub kalendarza, dołączysz do społeczności kobiet pełnych pasji i marzeń, które dzięki skutecznej organizacji czasu systematycznie dążą do określonego celu. Będziesz lepiej zorganizowana i szczęśliwa, ale to nie znaczy, że staniesz się perfekcyjna:-) 

5D9B99CE-5DF6-4BD2-B678-A56998916DD7

Działaj na tyle, na ile możesz tu i teraz, wdrażaj swoje pomysły w życie i nie czekaj na dzień, w którym wszystko ułoży się samo. Każdy dzień jest idealny, aby zacząć dokonywać zmiany. Jestem przekonana, że dzisiaj to perfekcyjny dzień na zrobienie pierwszego kroku w kierunku spełniania marzeń.  

ostatnie

Planery i kalendarze LoveSimple Creation kupisz tutaj. Więcej informacji o marce znajdziesz na FacebookuInstagramie.

collage

Więcej na twojstyl.pl

Czytaj również