Rozwój

5 najnowszych poradników, dzięki którym można nauczyć się radości życia

5 najnowszych poradników, dzięki którym można nauczyć się radości życia
Fot. Materiały prasowe

Choć o wielu rzeczach wolimy przekonać się osobiście i na własnej skórze, to wiemy również, że umiejętność czerpania z doświadczenia i mądrości innych ludzi jest niezwykle cenna. Po prostu – nie znamy się na wszystkim, więc dobrze jest poznać wskazówki specjalistów. Zwłaszcza że wielu z nich chętnie dzieli się swoją wiedzą. Oto najciekawsze nowości poradnikowe, które ukazują się tej jesieni.

 

„Slow Beauty. Recepta na piękno”, Agnieszka Pocztarska
Od wszelkiego rodzaju porad na temat urody, pielęgnacji i zdrowego odżywiania internet pęka w szwach, a księgarskie półki prawie się już pourywały. Można dowiedzieć się wszystkiego na temat wszystkiego. Niestety, często dostajemy sprzeczne informacje, to raz, a dwa – w tym gąszczu łatwo się pogubić, za to trudno ocenić, które z tych porad są naprawdę cenne, jakie metody pielęgnacji są najlepsze, a kosmetyki – najbardziej skuteczne. Agnieszka Pocztarska, ekspertka od świadomych wyborów konsumenckich, napisała książkę, która ułatwi nam poruszanie się w zalewie informacji, opowie o filozofii „slow beauty” opierającej się na pielęgnacji, która nie jest najlepsza w ogóle, tylko najlepsza konkretnie dla nas i sprawi, że będziemy mogły bardziej racjonalnie i skutecznie zadbać o urodę i zdrowie.
Znak, wrzesień 2020

 

 Slow beauty

„Jak myśleć o sobie dobrze”, Stefanie Stahl 
Stefanie Stahl dzięki bestsellerowym poradnikom, m.in. „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” stała się jedną z najbardziej znanych psychoterapeutek. Teraz powraca z kolejną książką, która może pomóc milionom ludzi na świecie (jej poprzednie książki sprzedały się w liczbie ponad 1,5 miliona egzemplarzy). Wprawdzie, jak wiadomo, psychologia nie dysponuje gotowymi receptami na każdy problem, ale pewne mechanizmy są powtarzalne. Dzięki temu ludzie, którzy czują, że powinni nabrać większej pewności siebie, poprawić swoją samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, w tej książce znajdą sposoby, by to osiągnąć.
Otwarte, sierpień 2020

 

 Jak myslec o sobie dobrze

„Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem”, Mikołaj Marcela 
Autor popularnej książki ,,Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku” tym razem zajął się sposobami, dzięki którym – czy to nie brzmi jak bajka – dzieci po prostu same będą chciały się uczyć. Poradnik ten będzie niezwykle pomocny zwłaszcza w obecnych warunkach, kiedy pandemia zachwiała systemami edukacji, które muszą mierzyć się z nieznanymi dotąd wyzwaniami nauczania zdalnego, a motywacja do nauki jest znacznie osłabiona. Z tych kart rodzice dowiedzą się, jak mogą wpływać na edukację swoich dzieci i ich motywacje oraz sprawić, by czerpały one z uczenia się przyjemność i radość.
Muza, sierpień 2020

 

 Jak nie zwariowac ze swoim dzieckiem

„I masz to pod kontrolą”, Anna Williamson
Często nam, dorosłym, trudno jest poradzić sobie z własnymi emocjami czy stanami psychicznymi, które nie do końca umiemy zidentyfikować, a co dopiero młodemu, jeszcze nie całkiem dojrzałemu człowiekowi, któremu brakuje doświadczenia i wiedzy o tym, co może dziać się w jego głowie. Lęk, stres, przygnębienie – dzieci często nawet nie wiedzą, że to, co przeżywają, tak się nazywa, że są to problemy, które dotykają nie tylko ich i że nie muszą się z nimi mierzyć samotnie. Anna Williamson, terapeutka z wieloletnim doświadczeniem, napisała książkę, w której bez psychologicznego zadęcia opowiada młodym ludziom, co może dziać się w ich psychice i z ich uczuciami. Ale to nie jest książka tylko dla młodzieży – jest w niej także wiele wskazówek dla rodziców, w jaki sposób najlepiej czuwać nad dzieckiem, na co zwracać uwagę i – co najważniejsze – jak rozmawiać z dziećmi o trudnych problemach emocjonalnych, tak, by zrozumiały, po pierwsze, co się z nimi dzieje, a po drugie – że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, i że trzeba o nie dbać.
Zielona Sowa, wrzesień 2020

 

 i-masz-to-pod-kontrola-b-iext62465664

„Kurs medytacji. 21 dni praktyki rozwijającej świadomość” 
Wydawać by się mogło, że o medytacji, technikach medytacyjnych i ćwiczeniach rozwijających świadomość napisano już wszystko. Okazuje się, że nie. Zwłaszcza że w dzisiejszych czasach, kiedy tak trudno znaleźć czas na odpoczynek, odprężyć się i uspokoić gonitwę myśli, potrzebne są nowe wskazówki. Znajdziemy je w tej książce – to praktyczny kurs, dzięki któremu w niecały miesiąc można lepiej poznać siebie i nauczyć się świadomie, wrażliwie i z optymizmem reagować na to, co niesie życie.
Osho; Czarna Owca, wrzesień 2020

Kurs medytacji

 

 

Więcej na twojstyl.pl

Zobacz również