Jak poprawić sobie nastrój w czasie czekających nas długich i ciemnych miesięcy? Z pomocą przychodzą pozytywnie nastawiające do życia seriale, po obejrzeniu których czujemy ciepło w sercu. Oto 9 seriali, które chociaż nie są komediami, polepszą nasze samopoczucie.
Spis treści
"Feel-good", czyli "czuć się dobrze" - tak Amerykanie nazywają seriale, dzięki którym poczujemy wewnątrz przyjemne ciepło. Podczas gdy komedie sprawiają, że śmiejemy się do rozpuku, poniższe seriale są odpowiednikiem przyjacielskiej rozmowy, ciepłej herbaty i popołudnia pod kocykiem. Będzie w nich trochę humoru, odrobina wzruszenia, ale na koniec odcinka powinniśmy poczuć się jak po podnoszącej na duchu rozmowie.
To najdłuższy serial dramatyczny Netflixa, a jego zaskakująca kariera pokazuje że właśnie takie seriale cenimy. Podczas gdy krytycy zacierają oczy ze zdumienia, że to właśnie "Virgin River" otrzymał więcej sezonów niż inne, lepiej oceniane dramaty Netflix jak "The Crown" czy "Orange is the New Black" to widzowie decydują, że chcą oglądać kolejne sezony przygód Mel (Alexandra Breckenridge) i Jacka (Martin Henderson). Mel jest pielęgniarką, która przeprowadza się z Los Angeles do niewielkiego miasteczka Virgin River, w północnej części Kalifornii. Zaczyna pracę w małej przychodni i coraz lepiej poznaje lokalnych mieszkańców. Szczególna więź łączy ją z Jackiem, właścicielem restauracji i pubu. Zanim jednak uda się im związać, czeka ich wiele wyzwań. Chociaż w „Virgin River” nie brakuje dramatów i zwrotów akcji, to widzowie cenią go przede wszystkim za klimat małego miasteczka, którego mieszkańcy, mimo wielu animozji, zawsze będą się wspierać. A czy nie właśnie takiej społeczności wielu z nas brakuje? 6. sezon serialu zadebiutuje 19 grudnia. Do obejrzenia na Netflixie.
Losy rodziny Pearsonów przedstawione na przestrzeni kilku dekad przyciągają ciepłym, rodzinnym klimatem. Głową rodziny jest Rebecca Pearson (Mandy Moore) i jej mąż Jack (Milo Ventimiglia), którzy wspólnie wychowują trójkę dzieci: Randalla (Sterling K. Brown), Kevina (Justin Hartley) i Kate (Chrissy Metz). W każdy odcinku mamy pokazanych kilka płaszczyzn czasowych, co uwypukla jak zdarzenia z dzieciństwa (te pozytywne i negatywne) wpływają na całe nasze życie. U Pearsonów nie brakuje ludzkich dramatów, a oglądając niemal każdy odcinek można zużyć pół opakowania chusteczek. Mimo to jest to dobry, oczyszczający płacz, bo niemal zawsze miłość zwycięża kolejne przeciwności. Do obejrzenia na Disney i Prime Video.
Skoro jesteśmy przy Milo Ventimiglii, to aktor zagrał w innym serialu, który co jesień przyciąga przed ekran jak magnes. "Kochane kłopoty", bo o nim mowa, mimo że od jego premiery upłynęło już ponad 20 lat, nadal rozgrzewa nasze serca losami nietypowej matki i córki. Lorelai (Lauren Graham) i Rory (Alexis Blendel) są nie tylko rodziną, ale i najlepszymi przyjaciółkami. Pijący za dużo kawy i non-stop mówiąc do siebie duet zamieszkuje urocze Star Hollows, pełne przyjaznych ekscentryków i barwnych imprez. Nastoletnia Rory powoli odkrywa czym jest miłość (m.in. pod postacią granego przez Ventimiglię Jessie'go) i czego pragnie w życiu, zaś roztrzepana Lorelai musi w końcu dojrzeć. Dodatkowo "Kochane kłopoty" to idealny serial, jeśli szuka się inspiracji do spędzenia przytulnej jesieni. Do obejrzenia na Netflixie.
15 filmów pozytywnych filmów do obejrzenia w trudnych czasach
Koreański serial Netflixa jest prawniczym dramatem z typową "sprawą tygodnia", lecz prawdziwym tematem tego serialu jest mecenas Woo (Park Eun-bin), prawniczka w spektrum autyzmu, która stara się nawigować w trudnym świecie niezrozumiałych dla niej zasad. Wspierają ją w tym koledzy z pracy oraz samotnie wychowujący ją ojciec. Spojrzenie na świat niezwykłej prawniczki jest wyjątkowe, a w jej fantazje często wkradają się wieloryby, co powoduje że serial jest jeszcze bardziej uroczy. Do obejrzenia na Netflixie.
Małgorzata Jantar (Joanna Brodzik) traci pracę w warszawskiej agencji reklamowej i przenosi się do mamy (Małgorzata Braunek) na Warmię, aby pomóc jej prowadzić pensjonat. Serial na podstawie powieści Małgorzaty Kalicińskiej doczekał się 7 sezonów, a jego siła tkwi nie tylko w pięknym ukazaniu więzi łączących dorosłą córkę i matkę, lecz w zachwycających krajobrazach i spokojnym tempie. Do obejrzenia na TVP VOD.
Znalezienie męża nie jest błahą sprawą, kiedy ma się 4 siostry i po śmierci ojca zostanie się bez dachu nad głową. Ekranizacja klasycznej powieści Jane Austen wprowadza nas w świat XIX-wiecznej angielskiej szlachty, w której nie ma miejsca na miłość. Piękna Jane (Susannah Harker) i bystra Elizabeth (Jennifer Ehle) wierzą jednak, że można połączyć małżeństwo z prawdziwym uczuciem. Zwłaszcza gdy na drodze stanie dumny, ale szlachetny pan Darcy (Colin Firth). Klasyczny serial BBC jest lekarstwem na wszystkie zimowe smutki. Czekając na nowy serial BBC o losach młodszej siostry bohaterek - Mary Bennet, "Dumę i uprzedzenie" można obejrzeć na Canal Plus.
Dramat medyczny, który działa jak ciepły kompres. Serial powstał na podstawie książki „Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital” Erica Manheimera i opowiada o prawdziwych wydarzeniach w najstarszym publicznym szpitalu Ameryki, jednak ogląda się go jak bajkę. Ryan Eggold jako dr Max Goodwin gra nowego dyrektora szpitala New Amsterdam, którego dewiza brzmi "Jak mogę Ci pomóc?". Jego celem nie są jak najwyższe zarobki, ale wsparcie jak najszerszej grupy pacjentów, często w niekonwencjonalny sposób. Jak w każdym serialu medycznym są tu trudne przypadki i odrobina romansu, lecz jego siłą są bohaterowie, łącząca ich przyjaźń i cel, by z New Amsterdam stworzyć najbardziej przyjazny szpital w Nowym Jorku. Do obejrzenie na Netflixie.
Przyjemny serial kryminalny? Może brzmi to jako oksymoron, ale takie są właśnie "Zbrodnie po sąsiedzku". Reżyser musicali Oliver (Martin Short), serialowy aktor na emeryturze Charles (Steve Martin) i młodsza od nich o 4 dekady Mabel (Selena Gomez) zamieszkują nowojorski apartamentowiec Arconia. Kiedy w budynku dochodzi do zbrodnia cała trójka, będąca pasjonatami podcastów true crime, łączy siły, aby odnaleźć mordercę. Trójka amatorów-detektywów rozwiązuje tylko zbrodnie na terenie ich budynku, tych na szczęście nie brakuje. Nie ma tutaj drastycznych scen i nawet mordercy są zwykle sympatyczni. Idealny serial kryminalny ze staroświeckim urokiem. Do obejrzenia na Disney Plus.
Programy o gotowaniu momentalnie poprawiają humor. Czemu więc nie obejrzeć serialu o jednym z pierwszych takich programów telewizyjnych? W 1963 roku Julia Child (Sarah Lancashire) właśnie wydała swoją pierwszą książkę o gotowaniu. W czasie jej promocji występuje w programie o kulturze, jednak prowadzący program traktuje ją z lekceważeniem. Niewiele myśląc Julia bierze do ręki patelnię i na oczach zachwyconych widzów robi omlet. Tak rodzi się legenda Julii Child, jednak zanim jej program odniesie sukces, czeka ją opór ze strony stacji telewizyjnej a nawet jej męża. Serial o gotowaniu dla osób, które po kolejnym odcinku "The Bear" raczej tracą humor niż go poprawiają. Do obejrzenia na platformie Max.