Serialowe "Sto lat samotności" , "Yellowstone" w wersji Netflixa, nowy sezon dynamicznej "Dyplomatki" czy polski komediodramat o wychowaniu atypowych dzieci? Oto najciekawsze serialowe premiery Netflixa, które obejrzymy jeszcze w 2024 roku.
Czy to będzie australijska wersja serialu "Yellowstone"? Rodzinna fortuna Lawsonów oparta jest na hodowli bydła. Brak spadkobiercy rodzinnej fortuny powoduje, że dochodzi do tarć pomiędzy potencjalnymi dziedzicami. Na rodzinne niesnaski nakładają się ataki ze strony konkurentów, pustynnych gangów i zatargi z rdzenną ludnością.
Premiera: 24 października
Matilda De Angelis wraca jako Lidia Poët w 2. sezonie serialu o Włoszce, która pod koniec XIX wieku w Turynie walczy o prawo do wykonywania zawodu prawniczki. A przy okazji rozwiązuje zagadki kryminalne. Dobrze oceniana historia zainspirowana losami pierwszej włoskiej prawniczki przyciąga wartką akcją i dobrze dobraną obsadą.
Premiera: 30 października
Maciej Pieprzyca znany jest ze świetnego serialu „Kruk”, a jak wypadnie jego nowy serial kryminalny? To historia członka elitarnej jednostki służb specjalnych Oscara (Piotr Witkowski), który dostaje ataku paniki w środku akcji policyjnej. Zwolniony ze służby dowiaduje się, że jego ojciec popełnił samobójstwo, zostawiając mu olbrzymie długi. Rozwiązaniem jego problemów finansowych ma być praca dla ludzi z półświatka.
Premiera: 30 października
Pod zaskakującym zakończeniu poprzedniego sezonu, wyczekuję kolejnych przygód amerykańskiej ambasador w Londynie, Kate Wyler(Keri Russell) w 2. sezonie "Dyplomatki". Kate musi zgłębić intrygę, która przyciągnęła ją do Wielkiej Brytanii, a jednocześnie zdecydować co dalej z jej małżeństwem z Halem (Rufus Sewell), jej jedynym sprzymierzeńcem w pełnym fałszywych przyjaciół świecie.
Premiera: 31 października
Plejada gwiazd wystąpi w polskim komediodramacie o rodzicach atypowych dzieci, którzy wspólnie tworzą równie nietypową szkołę. Głównymi bohaterami są narwana zawodniczka MMA (Masza Wągrocka), neurotyczny samotny ojciec (Tomasz Tyndyk), wesoła influencerka (Barbara Wypych) i niepracująca zawodowo mama (Magdalena Różczka). Wsparciem służą im m.in. władcza babcia (Krystyna Janda), dużo podróżujący służbowo ojciec (Piotr Rogucki) oraz ambitny tata-biznesmen (Piotr Głowacki). Scenariusz napisała Klara Kochańska-Bajon.
Premiera: 11 listopada
Postać Ayrtona Senny, brazylijskiego kierowcy i trzykrotny mistrz Formuły 1, do dzisiaj budzi wielkie emocje. W miniserialu Netflixa postać Senny zagra Gabriel Leone, zaś na przestrzeni 6 odcinków poznamy jego historię od przeprowadzki do Anglii i rywalizacji w zawodach Formuły Ford aż po tragiczny wypadek na włoskim torze Imola podczas Grand Prix San Marino.
Premiera: 29 listopada
„Sto lat samotności” to jedno z najbardziej znanych dzieł Gabriela Garcíi Márqueza, który w 1982 roku otrzymał Nagrodę Nobla i, według wielu, najlepsza powieść świata. Jak Netflix poradzi sobie z opowiedzeniem wielopokoleniowej historii rodu Buendia, założycieli utopijnego Macondo? 11 grudnia na platformie zobaczymy pierwsze 8 (z 16) odcinków. Za swojego życia Márquez nie zgodził się na sfilmowanie tej powieści, właśnie z uwagi na trudną do przedstawienia fabułę książki. Czy uda się przełożyć arcydzieło realizmu magicznego na język serialu? Niecierpliwie czekam na premierę Netflixa, aby się o tym przekonać.
Premiera: 11 grudnia
Nic nie budzi takich emocji na rynek nieruchomości. Lydia (Lisa Kudrow) i Paul (Ray Romano) planują sprzedać swoją willę w stylu hiszpańskim ulokowaną w eleganckiej dzielnicy Los Angeles. Taka okazja rzadko się zdarza, więc2 zdesperowane pary są gotowe na wszystko, aby kupić posiadłość. Nie wiedzą jednak, że Lydia i Paul ukrywają szereg tajemnic związanych z domem.
Premiera: 12 grudnia